Polopiryna Complex jest lekiem wieloskładnikowym zwalczającym objawy przeziębienia takie jak gorączka, bóle mięśniowo-stawowe i katar.
Skład
Substancjami czynnymi leku są: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum), fenylefryny wodorowinian (Phenylephrini bitartras), chlorfenaminy maleinian (Chlorphenamini maleas).
Każda saszetka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego, 15,58 mg fenylefryny wodorowinianu oraz 2 mg chlorfenaminy maleinianu.
Substancje pomocnicze: krzemionka koloidalna bezwodna, sacharoza, sacharyna sodowa, sodu cyklaminian, kwas cytrynowy bezwodny, aromat pomarańczowy.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 16 lat
1 saszetka co 6 - 8 godzin w zależności od potrzeby. Nie należy przekraczać dawki 4 saszetek na dobę.
Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody, wymieszać i wypić.
Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju.
Przyjmowanie leku w najmniejszej skutecznej dawce przez najkrótszy okres konieczny do łagodzenia objawów zmniejsza ryzyko działań niepożądanych.
U pacjentów w podeszłym wieku (powyżej 65 lat) należy stosować lek w mniejszych dawkach i w większych odstępach czasowych, ze względu na zwiększone ryzyko występowania objawów niepożądanych w tej grupie pacjentów.
Polopiryna Complex łączy działanie trzech składników. Dzieki nim kompleksowo łągodzi objawy przeziębienia.
Kwas acetylosalicylowy działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
Fenylefryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, przez co udrożnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu.
Chlorofenamina łagodzi objawy nieżytu nosa (katar i kichanie).
Substancje buforujące zawarte w leku umożliwiają szybkie i całkowite rozpuszczenie leku Polopiryna Complex w wodzie, dzięki temu łatwo się on wchłania i jest dobrze tolerowany.
Wskazania
Polopirynę Complex stosuje się w kompleksowym leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak:
gorączka,
dreszcze,
ból gardła,
bóle mięśniowe i kostno-stawowe,
bóle głowy (spowowdowane zmniejszeniem drożności zatok przynosowych w wyniku obrzęku błony śluzowej nosa i ograniczeniem jego drożności),
obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa,
nadmierna wydzielina śluzowa z nosa,
kichanie,
łzawienie z oczu.
Bóle głowy zdarzają się właściwie w każdej grupie wiekowej i są trzecią co do częstości przyczyną konsultacji w pediatrycznej izbie przyjęć. U dziecka do lat 3 z bólem głowy szansa na rozpoznanie migreny jest mała i zawsze należy podejrzewać inną poważną przyczynę. W około 6% przypadków rozpoznaje się poważne schorzenia neurologiczne t.j. zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, guzy mózgu czy wodogłowie.
Wiosna i jesień to okres, w którym wrzody żołądka atakują ze zdwojoną siłą. Jest to spowodowane między innymi zmianami hormonalnymi, jakie zachodzą w tym czasie w organizmie.
Ludzkie ciało ma około 400 stawów, które łączą różne części ciała. Są to złożone mechanizmy zbudowane min. z chrząstki, więzadeł, płynów czy błony. Ból stawów może mieć wiele przyczyn. Jak zadbać o swoje stawy?