KOMPRES ŻELOWY ZIMNO-CIEPŁY 20 X 18 CM KOM
Sposób użycia:
erapia zimnem: w celu oziębienia włożyć kompres do lodówki lub zamrażalnika na około dwie godziny przed zabiegiem. W celu uniknięcia uszkodzenia mechanicznego kompresu, podłożyć pod kompres folię lub włożyć go do zamrażalnika na talerzu.
Stosowanie Po wyjęciu z zamrażalnika kompres osuszyć, owinąć ręcznikiem i przyłożyć na chorą okolicę ciała. Pierwszy zabieg nie powinien trwać dłużej niż 10 minut. Kolejne zabiegi stopniowo wydłużać maksymalnie do 20 minut.
Terapia ciepłem: w celu ogrzania kompresu, należy umieścić go w garnku tak aby był całkowicie zanurzony w wodzie i zagrzać, najlepiej w temperaturze 70°C w żadnym wypadku nie należy dopuścić do wrzenia wody.
Stosowanie: Po wyjęciu z wody kompres należy osuszyć, sprawdzić czy okład nie uległ uszkodzeniu, zawinąć w ręcznik lub ściereczką i przyłożyć do ciała, by sprawdzić czy nie jest zbyt gorący. Jeśli tak pozostawić do ochłodzenia. Następnie przyłożyć na chore miejsce.
Ponowne użycie Po zabiegu przemyć kompres wodą z mydłem, osuszyć ręcznikiem i pozostawić w suchym zacienionym miejscu.
Nie przykładać kompresu bezpośrednio do skóry (ani zimnego, ani ciepłego), nie stosować podczas snu.
Przeznaczenie:
Wskazania do miejscowego leczenia zimnem:
ostre i przewlekłe schorzenia stawów i kręgosłupa, chroniczne zapalenia wielostawowe, zapalenia kręgów powodujące ankylozę, syndrom Reitera, dna, liszaj rumieniowaty,
schorzenia zwyrodnieniowe stawów, artroza deformująca, zapalenie wtórne przy artrozie deformującej, okołobarkowe zapalenie stawów,
schorzenia reumatyczne części miękkich, naderwania ścięgien, zapalenia okołościęgnowe, zapalenia ścięgien,
zespół kręgosłupa, postrzał, postrzałowa rwa kulszowa, zespół kręgosłupa szyjnego,
skręcenia, zwichnięcia,
krwiaki, stłuczenia, obrzęki pourazowe, postrzałowe i pooperacyjne,
bóle głowy, migrena,
krwotok z nosa,
obniżenie temperatury i przeciwbólowo w stanach gorączkowych,
zapalenia, poparzenia,
nocne skurcze spastyczne kończyn,
bóle zęba, zatamowywanie krwotoku po ekstrakcji zęba,
zapalenia żył.
Leczenie ciepłem:
chorób reumatycznych (lumbago, ischias, neuralgia, myalgia),
przykurczów,
zapaleń mięśni,
chorób stawów i kręgosłupa,
zwichnięć, skręceń,
zaburzeń miesiączkowania.
Bóle głowy zdarzają się właściwie w każdej grupie wiekowej i są trzecią co do częstości przyczyną konsultacji w pediatrycznej izbie przyjęć. U dziecka do lat 3 z bólem głowy szansa na rozpoznanie migreny jest mała i zawsze należy podejrzewać inną poważną przyczynę. W około 6% przypadków rozpoznaje się poważne schorzenia neurologiczne t.j. zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, guzy mózgu czy wodogłowie.
Wiosna i jesień to okres, w którym wrzody żołądka atakują ze zdwojoną siłą. Jest to spowodowane między innymi zmianami hormonalnymi, jakie zachodzą w tym czasie w organizmie.
Ludzkie ciało ma około 400 stawów, które łączą różne części ciała. Są to złożone mechanizmy zbudowane min. z chrząstki, więzadeł, płynów czy błony. Ból stawów może mieć wiele przyczyn. Jak zadbać o swoje stawy?
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego