Opis
POLOPIRYNA Complex 8 saszetek
Kompleksowe leczenie objawów przeziębienia i grypy
Składniki:
Substancjami czynnymi leku są kwas acetylosalicylowy, fenylefryny wodorowinian, chlorfehaminy maleinian.
Każda saszetka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego, 15,58 mg fenylefryny wodorowinianu oraz 2 mg chlorfenaminy malcinianu.
Pozostałe składniki to: krzemionka koloidalna bezwodna, sacharoza, sacharyna sodowa, sodu cyklaminian, kwas cytrynowy bezwodny, aromat pomarańczowy.
Dawkowanie:
Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza łub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 16 lat 1 saszetka co 6 - 8 godzin w zależności od potrzeby. Lek zaleca się stosować po posiłku.
Nie należy przekraczać dawki 4 saszetek na dobę.
Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody, wymieszać i wypić. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju.
Przeznaczenie:
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 16 lat
-gorączka
-ból głowy
-katar
-ból gardła
-ból mięśni i stawów
Warunki przechowywania:
Przechowywać w suchych pomieszczeniach, w temperaturze pokojowej, chronić od światła i wilgoci. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Uwaga!
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
Lek Polopiryna Complex zawiera sacharozę. Jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
Podczas stosowaniu leku Polopiryna Complex nie należy spożywać alkoholu, ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia błony śluzowej przewodu pokarmowego oraz działania niepożądane ze strony układu nerwowego.