Działanie:
Dzięki zawartości paracetamolu (325 mg), preparat ten działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, będąc bezpieczniejszym dla żołądka w porównaniu do leków na bazie kwasu acetylosalicylowego. Kolejny składnik leku - pseudoefedryna (30 mg) - udrażnia nos i zatoki ułatwiając swobodne oddychanie, natomiast dekstrometorfan (10 mg) walczy z suchym, męczącym kaszlem.
Wskazania:
Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych (gorączka, katar, suchy kaszel, ból głowy lub gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe). W stanach większej zachorowalności na grypę.
Dawkowanie:
Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 2 tabletki Gripex. Dzieci w wieku 7-12 lat: 1 tabletkę Gripex 3-4 razy na dobę, maksymalna dawka dobowa wynosi 4 tabletki. W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu. Nie stosować u dzieci poniżej 7 roku życia.
Skład:
(1 tabletka): paracetamol 325 mg, pseudoefedryna 30 mg, dekstrometorfan 10 mg, substancje pomocnicze.