Opis
GRIPBLOCKER EXPRESS to lek stosowany do krótkotrwałego leczenie objawów przeziębienia i grypy. Lek łagodzi takie objawy jak gorączka, zapchany nos czy suchy kaszel.
Skład
Substancjami czynnymi leku są paracetamol (Paracetamolum), pseudoefedryny chlorowodorek(Pseudoephedrini hydrochloridum), dekstrometorfanu bromowodorek (Dextromethorphani hydrobromidum).
1 kapsułka zawiera 300 mg paracetamolu, 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny i 12 mg bromowodorku dekstrometorfanu.
Substancje pomocnicze: makrogol 400, glicerol, glikol propylenowy, powidon K17, woda oczyszczona, żelatyna, sorbitol ciekły niekrystalizujący, czerwień koszenilowa E124.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Lek stosuje się doustnie.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: od 1 do 2 kapsułek, 3-4 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 8 kapsułek na dobę.
Dzieci w wieku 6 do 12 lat: 1 kapsułka 3-4 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 4 kapsułki na dobę.
Jeśli po upływie 3 dni stosowania leku nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.
Działanie
Lek zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan.
Paracetamol działa przeciwbólowo i obniża gorączkę. Pseudoefedryna udrażnia nos poprzez obkurczanie znajdujących się w nim naczyń krwionośnych. Dekstrometorfan łagodzi suchy (nieproduktywny) kaszel.
Wskazania
GRIPBLOCKER EXPRESS stosowany jest do doraźnego leczenia objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych takich jak:
gorączka,katar,kaszel,ból głowy,ból gardła,bóle mięśniowe i kostno-stawowe.