COLDREX Muco Grip proszek do sporządzania roztworu doustnego 10 sztuk
Składniki:
Substancjami czynnymi są: paracetamol 500 mg, gwajafenezyna 200 mg i fenylefryny chlorowodorek 10 mg.
Pozostałe składniki leku to: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, kwas winowy , sodu cyklaminian (E 952), sodu cytrynian, acesulfam potasowy (E 950), aspartam (E 951), aromat mentolu (proszek), aromat cytrynowy, aromat soku cytrynowego, żółcień chinolinowa (E 104).
Dawkowanie:
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Wsypać zawartość 1 saszetki do standardowego kubka. Napełnić kubek 250 ml gorącej, ale nie wrzącej, wody. Mieszać do rozpuszczenia i pozostawić do uzyskania temperatury umożliwiającej wypicie. Wypić roztwór w ciągu 11 godziny.
Zalecana dawka
Dorośli, pacjenci w podeszłym wieku i dzieci w wieku 12 lat i powyżej :
1 saszetka co 4 godziny, w razie potrzeby. Nie stosować więcej niż 4 saszetki (4 dawki) w ciągu doby.
Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Przeznaczenie:
Saszetki przeznaczone są do krótkotrwałego, doraźnego łagodzenia objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie, takich jak ból, ból głowy, nieżyt nosa, ból gardła, dreszcze i gorączka oraz ułatwianie odkrztuszania przy kaszlu produktywnym.
Warunki przechowywania:
Przechowywać w suchych pomieszczeniach, w temperaturze pokojowej, chronić od światła i wilgoci. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Uwaga!
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
Jednoczesne stosowanie z innymi preparatami i/lub lekami należy skonsultować z lekarzem.